Návrhy her....

3. srpen 2011 | 20.15 |

Návrhy HER na oslavu narozenin/svátků/Vánoc atd....

- já osobně na každé Vánoce udělám takovou soutěž......na počítači, nebo ručně napíšu hodně úkolů jako například- zaspívej písničky, zatancuj, soupěři ti vymyslí úkol, udělej 10 dřepů, udělej 2 kliky, řekni básničky, lehni si na zem, namaluj pejska, dej celé rodině co hraje pusinky atd....(můžete si zvolit samozdřejmě jaké úkoly chcete. Každý úkol napíšu tak 5x. Ke každému úkolu napíšu body. (podle toho jak je který úkol těžký) např.- k pusinkám napíšu 3 body, ke dřepům 5 bodů, k soupěřům- soupěři vymyslí body, k zatancování třaba taky 5 bodů atd.... Musím ty papírky spočítat a někam si to napsat, protože nebudu vědět jestli se našli všechny papírky!!!Potom to rozstříhám (každý úkol na jeden maličký papírek). Potom ty úkoly (každý zvlášť) pokrčím, tak aby nešlo vidět co je tam napsané. A je hotovo! potom až budeme slavit ty Vánoce tak všechny pošlu do pokoje aby se zavřeli a já každý ten úkolek někam schovám...např.- pod skříň, do košíčku s ovocem/ cukrovím, pod ubrus (tak aby šel aspoň trošku vidět), do kytky atd... (samozdřejmě si je zase můžete schovat kde chcete :D) a potom je zavolám. Každý dostane papír na který napíše jméno a nechá místečko na body. Potom je pošlu úkoly hledat. Všichni hledají. každý si svoje papírky co našel dává na kupičku. Jak nikdo nic nebude moct najít tak já papírky spočítám (nesmím je pomíchat!) Jak bude počet sedět tak každý se bude střídat a plnit úkoly......Všichni se u soutěže vždycky zabavíme, posmějeme a pobavíme :-) Určitě vyzkoušejte :) !!!!soutěž se samozdřejmě může dělt kdykoli například i na narozeniny, svátek, Velikonoce, nebo prostě jenom tak :-)

- Můžete si zahrát MĚSTO, JMÉNO, ZVÍŘE, VĚC, (ROSTLINA): ten co pozvává tak buď to už na papír předepíše a potom každému soutěžícímů rozdá, nebo si to potom každý sám napíše. Nemusí to být jenom "MĚSTO, JMÉNO, ZVÍŘE, VĚC, ROSTLINA" může to být např. rasa psa, země, jídlo....prostě vše co vás napadne :-) tady jeukázka jak to třeba může vypadat-

Musí se tam napsat i body!!!

Jak máte všechno přichystané tak začnete hrát...

jak- jeden kdo se vybere bude říkat abecedu, řekne první písmenko A nahlas a zbytek abecedy si bude říkat v duchu. Jeden z hráčů ho zastaví a řekne "STOP" u jakého písmenka se zastavit tak na to se budou slova psát.

Např. jestli zastavil u písmenka M tak se do tabulky bude psát- pod ZEMĚ: Maďarsko, ŘEKA: to zrovna nic nevím xD, ale když někdo neví tak jede dál...,  MĚSTO: Moskva, JMÉNO: Martina, ZVÍŘE: mrož atd... hra skončí podle toho kolik tam je hráčů, jestli jsou třeba 2-6 hráčů tak je to kdo první bude mít všechno vyplněné (řekne "STOP") když bude 7-13 hráčů tak první dva...atd, to si zvolíte sami...A teď vyhodnocení prvního řádku: když mají 2 a více hráču to stejné (první) slovo tak je bodů 5, když bude mít jenom jeden kráč to slovo má bodů 10. A tak to jde do konce řádku. nakonec se body cečtou a napíšou se do sloupce  "BODY" A další hráč říká abecedu a druhý stopuje. A tak to jde pořád dokolečka. Až to přestane bavit tak se hra skončí a sečtou se všechny body dohromady. Kdo má nejvíc bodů vyhrává.

- hra na kuchtíka: prostě vezmete misku a  budete do ní míchat vše co vás napsadne dokud nevznikde taková srajda :-D Např. tak dejte- vodu, vajíčka, hlínu, mouku, cukr, kakao, jogurt, minerálku atd...prostě vše co vás napadne :-)

- AZ kvíz: takhle nějak si to buď nakreslíte na papír nebo vytiskněte

 nebo místo čísel písmenka.

Ke každému číslu si na papír napište otázku a odpověď. Samozdřejmě ten co tu soutěž chystá nemůže hrát, protože už zná otázky a odpovědi. Ten co soutěž chystá si nachystá 2 barvy (pastelek, nebo fixů). jsou 2 skupiny hráčů. skupinka se domluví jaké zvolí čísloa ten co soutěž chystá jim dá otázku která se skrývá pod tím číslem/písmenkem. Pokud uhádnou tak jim to ten co to chystá vybarví (to políčko) jejich barvou skupiny. A teď jede druhá skupinka to samé. Kdo vyhraje- jsou dva způsoby: buď jaká skupinka bude mít více  vybarvených políček nebo tak jak je to v té televizi :-)

- na schovku. to určitě víte jak se hraje ;-)

                

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře